• горчлив (прид.) алт (имн.)
  • звучен (прид.) алт (имн.)
  • мек (прид.) алт (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК