• замрзнат (прид.) водоскок (имн.)
  • зелен (прид.) водоскок (имн.)
  • летен (прид.) водоскок (имн.)
  • лимонов (прид.) водоскок (имн.)
  • снежен (прид.) водоскок (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК