• личен (прид.) епопеја (имн.)
  • срцепарателен (прид.) епопеја (имн.)
  • цел (прид.) епопеја (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК