• пензиониран (прид.) каменорезец (имн.)
  • негов (прид.) каменорезец (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК