• детски (прид.) палавштина (имн.)
  • најголем (прид.) палавштина (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК