• друг (прид.) парастос (имн.)
  • општ (прид.) парастос (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК