• негов (прид.) пепелиште (имн.)
  • свој (прид.) пепелиште (имн.)
  • црн (прид.) пепелиште (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК