• мој (прид.) пицерија (имн.)
  • прекрасен (прид.) пицерија (имн.)
  • свој (прид.) пицерија (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК