• извесен (прид.) разонода (имн.)
  • коњички (прид.) разонода (имн.)
  • негов (прид.) разонода (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК