• силен (прид.) тресење (имн.)
  • старечки (прид.) тресење (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК