• архитектонски (прид.) урнек (имн.)
  • детски (прид.) урнек (имн.)
  • прв (прид.) урнек (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК