• бакарен (прид.) ѓезве (имн.)
  • голем (прид.) ѓезве (имн.)
  • мал (прид.) ѓезве (имн.)
  • поголем (прид.) ѓезве (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК