• извесен (прид.) ќар (имн.)
  • никаков (прид.) ќар (имн.)
  • ситен (прид.) ќар (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК