• мој (прид.) зол (прид.)
  • свој (прид.) зол (прид.)
  • голем (прид.) зол (прид.)
  • суштински (прид.) зол (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК