• познат (прид.) скотски (прид.)
  • смрдлив (прид.) скотски (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК