• ненадеен (прил.) влета (гл.)
  • ноќта (прил.) влета (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК