• кусо (прил.) ослободи (гл.)
  • целосно (прил.) ослободи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК