• мирно (прил.) пасе (гл.)
  • наутро (прил.) пасе (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК