• наскоро (прил.) прејде (гл.)
  • постојано (прил.) прејде (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК