• молчешкум (прил.) прибере (гл.)
  • секојпат (прил.) прибере (гл.)
  • уште (прил.) прибере (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК