• ненадеен (прил.) секне (гл.)
  • сосема (прил.) секне (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК