• сигурно (прил.) ваа (зам.)
  • баш (прил.) ваа (зам.)
  • докрај (прил.) ваа (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК