• ироничен (прил.) клима (имн.)
  • лесно (прил.) клима (имн.)
  • неколку (прил.) клима (имн.)
  • официјален (прил.) клима (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК