• кога (прил.) музичар (имн.)
  • повремено (прил.) музичар (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК