• многу (прил.) област (имн.)
  • неколку (прил.) област (имн.)
  • повеќе (прил.) област (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК