• малку (прил.) плунка (имн.)
  • одново (прил.) плунка (имн.)
  • повеќе (прил.) плунка (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК