• како (прил.) повреден (прид.)
  • тешко (прил.) повреден (прид.)
  • ужасно (прил.) повреден (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК