• многу (прил.) површен (прид.)
  • некако (прил.) површен (прид.)
  • премногу (прил.) површен (прид.)
  • само (прил.) површен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК