• или (сврз.) наведне (гл.)
  • да (сврз.) наведне (гл.)
  • и (сврз.) наведне (гл.)
  • па (сврз.) наведне (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК