• да (сврз.) скроти (гл.)
  • па (сврз.) скроти (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК