• да (сврз.) уреди (гл.)
  • и (сврз.) уреди (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК