• дека (сврз.) андерграунд (имн.)
  • доколку (сврз.) андерграунд (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК