• и (сврз.) водач (имн.)
  • а (сврз.) водач (имн.)
  • дека (сврз.) водач (имн.)
  • или (сврз.) водач (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК