• и (сврз.) даб (имн.)
  • додека (сврз.) даб (имн.)
  • или (сврз.) даб (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК