• дека (сврз.) пролетер (имн.)
  • и (сврз.) пролетер (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК