• и (сврз.) спокојство (имн.)
  • дека (сврз.) спокојство (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК