• ќе (чест.) вклучи (гл.)
  • ни (чест.) вклучи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК