• ќе (чест.) земе (гл.)
  • не (чест.) земе (гл.)
  • да (чест.) земе (гл.)
  • ајде (чест.) земе (гл.)
  • нека (чест.) земе (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК