• да (чест.) организира (гл.)
  • ќе (чест.) организира (гл.)
  • би (чест.) организира (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК