• еве (чест.) игра (имн.)
  • и (чест.) игра (имн.)
  • само (чест.) игра (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК