• и (чест.) убав (прид.)
  • на (чест.) убав (прид.)
  • само (чест.) убав (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК