има (гл.) - подмолен (прид.)

Ми пречи што ова, скоро отмено лице има подмолен, кријумчарски итар израз.
„Пловидба кон југ“ од Александар Прокопиев (1987)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК