кутне (гл.) - настинка (имн.)

Само минатата есен и зима на три пати го кутнаа настинки.
„Продавница за љубопитните“ од Мето Јовановски (2003)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК