помисли (гл.) - лош (прид.)

Што значи „природно исправна“, неспособна да помисли лоша мисла?“
„1984“ од Џорџ Орвел (1998)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК