појави (гл.) - капетан (имн.)

На улицата повторно се појави капетанот. Го подигна пиштолот и истрела.
„Лек против меланхолија“ од Реј Бредбери (1994)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК