ме (зам.) - среди (гл.)

И тогаш слушнав дека Ралфи Фаца барал да ме средат.
„МАРГИНА бр. 19-20“ (1995)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК