ангел (имн.) - на (предл.)

О, ангели на небесата! Како се промени лицето на Писмородецот!
„Папокот на светот“ од Венко Андоновски (2000)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК