буква (имн.) - пасе (гл.)

Под очила умна коза од читанки букви пасе.
„Најголемиот континент“ од Славко Јаневски (1969)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК