недела (имн.) - планира (гл.)

Цела една недела планирав како да се дотерам за тоа мое одење во кино.
„Животот од една слива“ од Зорица Ѓеорѓиевска (2014)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК