озборувач (имн.) - агенда (имн.)

- Значи, веќе сум бил на твојата озборувачка агенда.
„Последната алка“ од Стојан Арсиќ (2013)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК